06/q1 - Jindřich Hovorka a další

06.01.2016 11:22
ÚT_21.2.2006 
 
   Dne 21. února tomu bude 10 roků, kdy se v bývalé kapli Šlechtického paláce uskutečnilo společenské setkání, které jsem vyfotografoval a dnes Vám je posílám. Bylo to, myslím, k poctě Jindřicha Hovorky. Při cimbálce BROLNu sólo zpíval Jarin Nečas, o cimbalistech v Číně vyprávěla prof. Červenková. Účastnili se jej mnozí, kteří nám dnes chybí.
 
text a foto Jan Kruml - stránka ČeV

 

1512-18 - ČTV - Padesátiletý BROLN - (zmínka o pořadu z roku 2002, foto Hovorka a Černý)

 

Jindřich Hovorka a další - Komentáře:

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Jaromír Nečas

mail od Jana Krumla - 6.1.2016 večer 

Vážený pane,
Vaši hbitost velmi oceňuju, protože právě tato vlastnost mě chybí!

Jak ze snímků vidíte, že Jindra byl v únoru 2006 se zdravotním stavem špatné. Bylo to pravděpodobně takové rozloučení. Však také účast folklorních postav tomu odpovídala. Nejvíc by o této akci mohl říct pan RnDr. Jiří Plocek, avšak také pan Fr. Černý. Oběma (a ještě dalším) jsem soubor snímků poslal.

Mám ještě jeden tip: Mgr. Jaromír Nečas. Ten v srpnu v nedožitých 94 narozeninách zemřel. V mládí již na zánět kostní dřeně umíral, ale víno jej uzdravilo, jak popsal ve své vzpomínkové knížce. Celý život sice kulhal, ale neohrozilo to jeho elán, tvůrčí i organizační schopnosti, humor! V 90. letech se s kámoši pustil do Albánie! První stránku přikládám.

Asi by bylo zajímavé ten druhý odstavec zveřejnit i s nějakým komentářem k Jarinovi. Přál si, abychom mu na pohřbu zazpívali „Dúbravěnko zelená.... došli na mňa mrazové, velicí nečasové!“ Zpívalo celé krematorium. V prosinci byl k jeho poctě v Národním divadle koncert! Přikládám jeho snímek ze Strážnice 2013!

Srdečně zdraví J.K.